Як навчити дитину читати

0
30

Коли приступати до навчання дитини читанню? Це питання турбує батьків малюків і певної відповіді на нього бути не може. Кожна дитина має певні вміння та навички запам’ятовування інформації, володіє різним ступенем уваги і вміння зосереджуватися. Терміни навчання читанню складаються з найдрібніших нюансів і завжди індивідуальні. Ще зовсім недавно правильним вважалося відправляти дитину в перший клас школи підготовленою – діти вміли і читати, і писати. Сучасна школа бере обов’язок навчити дітей цим навичкам самостійно, багато в чому знімаючи навантаження з батьків. Але бажання дати малюкові такі важливі і цікаві навички все ж присутнє у багатьох батьків. І відмовлятися від нього не варто, тим паче, є детальний мануал у вільному доступі (див. https://kalamar.ua/jak-navchiti-ditinu-chitati/).

Оптимальний вік для початку навчання читанню стартує від 4-х років. Дітки вже цілком осмислено можуть сприймати нову інформацію, добре запам’ятовувати її. У них розвинене логічне мислення і сформовані нейронні зв’язки, що відповідають за здатність до навчання. З чого почати? З вибору книги!

Навчіть дитину читати з яскравими і цікавими книжками

Отже, якщо ваш малюк добре розмовляє, може розрізняти звуки в словах на слух і правильно вимовляти їх, у нього розвинена просторова орієнтація (він може відрізнити, де верх і низ, право і ліво) – пора вибирати першу книгу для навчання читанню.

Варто розуміти, що процес буде набагато простішим і швидшим в тому випадку, якщо дитина зацікавлена в результаті. Значить, завдання батьків – зробити вміння читати метою малюка. Такого результату вдасться досягти, якщо перша книга виявиться не тільки цікавою за змістом, але і барвистою. Підберіть кілька варіантів і запропонуйте маленькому учневі вибір – почитати про Попелюшку, Дюймовочку або Супергероїв. Ще більше цікавих і красивих дитячих книг можна знайти на спеціалізованому сайті.

Спокій і старанність – запорука успіху

Не починайте займатися з дитиною читанням в поганому настрої, якщо поспішаєте або зайняті паралельно іншими справами. Прищепити маляті любов до книг можна лише власним прикладом. Будьте готові морально до того, що в перший час буде складно. Малюк може почати турбуватися через те, що у нього не виходить, нервувати, проявляти бажання кинути цю затію і йти грати. Для початку достатньо приділяти читання 15-20 хвилин – більша кількість часу може призвести до нервового перенапруження. Ні в якому разі не змушуйте дитину читати, якщо вона цього не хоче, не кричіть на учня, не погрожуйте йому. Краще спробувати домовитися про те, що заняття будуть щоденними і короткими. В якості заохочення – розкажіть малюкові, як добре вміти читати! Відмінний варіант для того, щоб зацікавити маленького нехочуху – метод «Шахерезади». Не розказуйте малюкові, чим закінчиться казка, яку ви почали вивчати. Так йому буде набагато цікавіше самому дізнатися продовження.

Популярні методи навчання читанню для найменших

Варіант з книгами казок підійде дітям, які вже знають букви і добре розрізняють звуки. А ось з найменшими учнями така методика не завжди працює. В цьому випадку краще скористатися іншими способами:

  •                   Абетка;
  •                   картки Домана;
  •                   кубики Зайцева;
  •                   методика Монтессорі;
  •                   навколишній світ.

Букви і звуки можна вивчити за класичним методом – вивчаючи Буквар або Абетку. Не менш цікавими будуть заняття з кубиками або картками, на яких крім букв є картинки. Методика Монтессорі передбачає одночасне навчання письму і читанню. А розглядаючи написи на вивісках, що в достатку прикрашають фасади будинків, а також вивчаючи номерні знаки на авто, використовуючи кольорову крейду можна вивчити букви ще швидше.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here